“İyileştiren Pizza” Etkinliği Sponsoru BAYDOOR

“İyileştiren Pizza” Etkinliği Sponsoru BAYDOOR

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Turizm Fakültesi ile İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde deprem bölgesindeki çocuklara “İyileştiren Pizza” uygulaması düzenlendi. Dergimiz yazarlarından Şef Mehmet Akif Büyük’ün organize ettiği, sponsorları arasında Baydoor’un olduğu etkinlik büyük ilgi gördü.

 

İslahiye’de kurulan Kalyon Konteyner Kentte gerçekleşen etkinlikte GAÜN Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğretim görevlileri, şefler gastronomlar ve ülkeler, İslahiye’de depremzede çocuklar pizza yapım aşamalarını uygulamalı olarak gösterdiler.

 

ÇOCUKLAR HEM “PİZZA” YAPTI HEM EĞLENDİLER

GAÜN Gastronomi bölgelerinde, çocuklarla birlikte hamur açma, sos hazırlama ve pizzaları fırına verme uygulaması gerçekleştirdi.

 

 Etkinlikte Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, çocukları pizza yapmayı öğretirken, onların öğrenmelerini da Keşfetmelerine yardımcı oldu. Pizza servisinden çıktıktan sonra, çocuklar pizzaları kendilerini özel olarak süsleyerek kişiselleştirdi.

Projenin koordinatörlüğünü dergimiz Şefi Mehmet Akif Büyük yaptığı etkinlikte hazırlanan pizzaları çocuklar mutlulukla yediler.